Aprillist oktoobrini on meie ÕUEALA täidetud erinevate ISTIKUTEGA:

- OKASPUUD: ELUPUUD (hekielupuu Brabant, Smaragd jt)
   MÄNNID, KUUSED ja muud okaspuuvormid
- LEHTPÕÕSAD
- ROOSID
- RODODENDRONID
- VILJAPUUD ja MARJAPÕÕSAD
- PÜSILILLED

Kanada kuused

Müügil on MAASIKATAIMED, hind 1 EUR


MAASIKASORDID:
* VARAJASED SORDID
ALLEGRO - Varajane sort, mis on vähem vastuvõtlik öökülmadele (lehed katavad õisi ja marju). Marja kaal ~20gr, varjastest sortidest magusam (võrreldes Rumba ja Cleryga). Läikivad punased viljad, mida saab hästi säilitada. Marjad on suurepärase maitsega. Tugeva kasvuga ja vähem vastuvõtlik mullahaigustele. Vastuvõtlikum antraknoosile.
* VARASEPOOLSED SORDID
POLKA - Eestis kõige hinnatum maasikasort! Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, tihe, väga hea magusa maitsega lauamari. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Suurepärase saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik lehti kahjustavatele seenhaigustele ja maasikalestale. Vastupidav hahkhallitusele. Vajab lõpumarjade peenenemise vältimiseks saagiperioodil tugevat kastmist. Viljad valmivad juuli algul.
* KESKVALMIVAD SORDID
EF1503 - Sonataga sarnane. Maasikad valmivad umbes viis päeva Sonatast hiljem. Magusama maitsega ja suuremad marjad kui Sonatal. Suured marjad (eriti hooaja alguses), suure saagikusega. Hea talve- ja haiguskindlusega. Väga hea transpordikindlus.
* HILISEMAPOOLSED SORDID
JIVE - Viljad on läikivad, tugevad ja värvuselt oranžikaspunased. Jive valmib aeglaselt ning 7-10 päeva hiljem kui Sonata. Tänu aeglasele valmimisele on viljad ka Sonatast suuremad. Keskmine vilja suurus 28 g, Sonatal 21 g. Sort on Sonatast parema kuumataluvusega ning kasvatab piisava lehestiku enne, kui hakkab õitsema. Tänu sellele on saak kogu korjeperioodil ühtalne. Viljad on hea põlluseisvusega ning vastupidavad vihmale ning muljumisele. Vilju ühel varrel on vähem kui Sonatal, aga samas moodustab rohkem viljavarsi. Jive on veidi rohkem jahukastele vastuvõtlik kui Sonata, aga vastupidavam kui Elsanta. Vastuvõtlik hahkhallitusele. Taim on jõuline, avatud kasvukujuga ning tumeroheliste lehtedega. Sort on heaks alternatiiviks Sonatale, Florencele ja Elsantale