Roos- ja mugulbegooniad

Käes on kaunite BEGOONIATE  aeg! Roos- ja mugulbegooniad oma täies ilus on kaunistamas meie aiandit ja kauplust.

Mugulbegoonia- Begonia Tuberhybrida rühm

Koduaia anumatesse sobivad rippuvad sordid, kalmistule põõsasjad.
Kasvab olenevalt sordist 25- 40 cm kõrguseks, rippuvatel sortidel võrsed kuni 1 m pikkuseks. Õitseb juunist öökülmadeni. Õue istutada öökülmaohu möödumisel, juuni lõpus või juuli algul, vahekaugus 30- 40 cm.

Muld toitaineterikas, vett hästi läbilaskev; päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Väga varjus venib välja ja õitseb vähe. Anumataimena jälgida, et muld läbi ei kuivaks, siis viskab taim õied maha ja muutub inetuks. Rippuvad sordid ei talu tuulist kasvukohta, õied ja varred saavad kahjustada. Vihmasel ja jahedal suvel võivad õied mädanema minna, varred haigestuda.

Kuna taluvad hästi varju ja kuivust ning õitsevad kogu suve, on nad head kalmistulilled.

Rikkalikes värvitoonides mugulbegoonia sobib nii peenrasse, anumatesse, rõdukasti, varjulembeste taimede juurde ja söögi kaunistamiseks (kuna õied on söödavad).

 Headeks partneriteks taimekobinatsioonides on südajas suutera ehk bacopa, lobeeliad (saab moodustada kauneid sini-punaseid või sini/lilla-kollaseid kombinatsioone), sultanlemmalts, müür-kipslill, värd-kirinõges, kalevikepp.
Rippuvad sordid sobivad kokku väikeseõieliste ripp-pelargoonide, tiiviklillede ja maajalaga.

Väetatakse korrapäraselt täisväetiselahusega.

 

Roosbegoonia - Begonia × hiemalis

Kasvab 25- 40 kõrguseks. Õitseb juunist öökülmadeni. Õue viia öökülmaohu möödumisel.

Muld toitaineterikas, vett hästi läbilaskev; päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Hästi külmaõrn, ei kannata liigniseket mulda. Vihmasel jahedal suvel võib kannatada ebajahukaste all (lehed ja õied kattuvad valge kihi või laikudega). Päikese käes võivad rohelised lehed muutuda punakaks. Vajadusel närpida, enamasti isepuhastuv.

Püstised või laiuvad lihakad varred kattuvad üleni 2-3 cm valgetes, oranžides, kollastes, roosades või punastes toonides litsate või täidetud õitega, mis tõepoolest meenutavad roosiõisi.

Lisaks peenral, anumates, lillekastides kasutamisele on ka hea kalmistulill.

Head partnerid on sinilobeeliad, piimalill, sultan-lemmalts.
Kirjuta esimene kommentaar

Email again: